RSS

Mihkel Mutt “Kõrtsikammija”

14 sept.

Kõrtsikammija : literatuur vanadele troppidele / Mihkel Mutt ; [toimetaja Jaakko Hallas ; kujundus: Tiina Tammetalu], Muti Raamat, 2005

„ „Kõrtsikammija“ toetub iseenesest äärmiselt lihtsale skeemile: Veebian saab sõbrast doktor Muracilt teada, et tal on jäänud elada veel loetud päevad, mida ta «vana tropina» otsustab pühendada hüvastijätule õllekate ja baaridega, kus ta Nõukogude ajal suure osa oma tormilisest noorusest veetis.“ (Rein Veidemann, PM, 13.01.2006)

„Eks Veebian siis läheb. Ent nagu rumal intelligent ikka, hakkab ta ennast kohe piirangutega painama. Otsustab juua vaid kümme kannu, ja ainult kohtades, kus kunagi õnnelik olnud. Igaühes ühe. Et asja veel keerulisemaks teha, otsustab võtta igast liigist vaid ühe, kulutades hirmsa aja kõrtsude klassifitseerimisele. Intelligendi asi, mis parata.“ (Jüri Pino, EPL, 14.01.2006)

„Süsteem sisaldab kõrtside alaliike nagu «laiatarbekoht», «snoobide koht», «rõõmus meestekas», «allakäinud, lootusetu koht», «vaimuhiiglaste haua koht», «lahtiläinud kinnine koht», «tüüpiline vastik koht», mille alla mahuvad küll teadaolevad kõrtsid, kuid kirjeldatutele otseseid paralleele reaalses elus leida ei olegi niisama kerge.“ (Urve Elsas, PM, 13.01.2006)

Autori kommentaar (PM, 13.01.2006): „Ma oleksin pidanud «Kõrtsikammijaga» palju kauem tegelema, aga ma kardan, et see mööda kõrtse koperdamine oleks minu tervisele halvasti mõjunud.“

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 14/09/2011 in loetud teosed, mihkel mutt

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: