RSS

Kristiina Ehin ”Pillipuhujanaine ja pommipanijanaine”

27 juuli

Kristiina Ehin ”Pillipuhujanaine ja pommipanijanaine”
Uudisjutud ja kirjad
Huma, 2006

Kirjastaja kirjutab: “Pillipuhujanaine ja Pommipanijanaine. Uudisjutud ja kirjad” on Kristiina Ehini – nelja luulekogu autori – esimene proosaraamat. See on raamat meestest ja naistest, kes otsivad seda “kuju”,  milles või kelles ennast hästi tunda selles maailmas, mis samaaegselt puhub pilli ja paneb pommi, maailmas, kus on nii palju vana ja uut, et kõik saavad kogu aeg uut ja vana.

Katkeid:

“Ma arvan, et rääkimine rikub armastuse ära. Tunne saab sisse sõnade praod ja laguneb viimaks nagu kipskuju.” (mees)/–/  Kui ei räägi, siis ei saa tunne hapnikku ja lämbub või läheb hulluks nagu see, kes suletud kinnisesse ruumi. Sõnad on aknad, nendest hoovab värsket õhku!” (naine) (lk 59)

“Enamasti inimesed ju suhtlevad küsimuste vormis. Ja peamine küsimus on: ja mis sina siis sellest arvad? Kui kõik arvavad ühtemoodi, on enamasti igav. Kui kõik arvavad eri moodi, on enamasti hirmus väsitav. Tead ju küll.” (lk 69)

“Sa kirjutad soojusest. Et otsid inimeste seltsi, kellega on soe ja hea olla. Et viimasel ajal pole sa seda leidnud. Ja siis hakkad nö tõmblema, paaniliselt seda soojust otsima, ja kui sa ei leia, siis limpsid ühe joogi teise järel. Piirid ähmastuvad ja näib, et nii kerge on leida seda kaduvat ja kauaotsitud soojust kellegi käte vahelt – võrgutades ja ennast võrgutada lastes. Kuigi sa tead, et siis võib hakata veelgi külmem ja sind võib tabada halvav tunne, et kadunud on midagi palju olulisemat kui rahakott.” (lk 70)

“… tõde on seal, kus  kõvemini karjutakse ja erinevatest vihjetest kiiremini fakt kujundatakse. Õigus on sellel, kes võimalikult paljudele kiiremas korras tõestab: olge nagu mina, see on moes! Võidab aga see, kes on kõige iroonilisem.” (lk 77)

“Vihm akna taga on nüüd veelgi tugevamaks läinud. Marikeelne vihm, milles vesi on vüd, maa on mlande, tuli on tul. Ja milles on ik, kok, kul, nõl ja vitš … ja koka koola tähendab: tädi sureb.” (lk 84)

veel tsitaate

 

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 27/07/2012 in kristiina ehin, loetud teosed

 

Sildid: , , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: