RSS

Alessandro Baricco “Veretult”

16 aug.

Alessandro Baricco “Veretult”
Pegasuse väike sari
Pegasus, 2002

Kirjastaja kirjutab:  Vana Mato Rujo talu seisis maakohas kõrvalisena, lõikudes tumedalt õhtuvalgusse. Ainus plekk tasandiku tühjal piirjoonel. Neli meest lähenesid vana Mercedesega. Tee oli auklik ja kuiv – vilets külavahetee. Manuel Roca nägi talust neid tulemas. Ta läks akna juurde. Kõigepealt märkas ta tolmupilve maisi kohale tõusmas. Siis kuulis mootorimürinat. Kellelgi polnud siinkandis enam autosid. Manuel Roca teadis seda. Ta nägi Mercedest eemal välja ilmumas ja siis tammede rivi taha kadumas. Rohkem ta ei vaadanud. Ta läks laua juurde ja pani käe tütre pea peale. Tõuse, ütles ta talle. Ta võttis taskust võtme, asetas selle lauale ning andis pojale pealiigutusega märku. Otsekohe, vastas poeg.
Need olid lapsed, kaks last.

Lühiromaan “Veretult” räägib sõja julmusest, väikese tüdruku kokkuvarisenud maailmast ja terve elu kestvast kättemaksu ja paranemise otsimisest. Lugu tuletab meile meelde, et kõik sõjad on ühesugused – eksinud meeste ja naiste tehtud vead, ja et ükski elu ei jää kaotusest või lootusest puutumata.
Alessandro Baricco, üks tunnustatumaid itaalia kirjanikke, on sündinud 1958. aastal Torinos. Eesti keeles on varem ilmunud tema rahvusvaheline bestseller “Siid” (Seta).

Katkeid raamatust:

“Seda otsustab võitja, millal sõda lõpeb” (lk 13)

“Miks ma peaksin pime olema?” “Sellapärast, et loteriipiletite müüjad on seda alati.”
“Kas tõesti?” “Noh, kui mitte alati, siis sageli…. tundub, et inimestele meeldib, kui nad oleksid pimedad.” “Mis mõttes?” “Ma ei tea, võib-olla sellepärast, et õnn olevat pime.” (lk 34)

Teised arvavad:

EPL

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 16/08/2012 in alessandro baricco, loetud teosed

 

Sildid: , , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: