RSS

S.J. Watson “Ei. Tohi. Magama. Jääda.”

19 aug.

S.J. Watson “Ei. Tohi. Magama. Jääda.”
Hea Lugu, 2012
Areeni bestseller, 4.raamat

Kirjastaja kirjutab: Mälestused defineerivad meid. Kujuta ette, et kaotad need iga kord, kui magama jääd. Oma nime, identiteedi, mineviku ja isegi inimesed, keda sa armastad – kõik see kaob igal ööl. Ja siis hakkab sulle tunduma, et ainuke inimene, keda sa usaldama peaksid, räägib sulle ainult poole tõest…

Pingeline põnevusromaan „Ei. Tohi. Magama. Jääda“ jutustab 47aastasest Christine´ist, kes hommikuti ärgates ei tunne ära ei voodit, kus ta lamab, ega tuba, mis teda ümbritseb. Rääkimata mehest, kes on ta kõrval. Nimelt kannatab Christine raskekujulise amneesia all, mille tõttu puudub naisel võime moodustada uusi mälestusi. Oma elu riismetest kinni hoidmiseks peab Christine päevikut, mille lugemisega ta igat päeva alustab. Ajapikku hakkab ta aimama tegelikkuse varjus peituvat kohutavat tõde.

Steve „S. J.“ Watson on sündinud 1971. aastal Stourbridge´is Birminghami lähedal. Birminghamis omandas Watson arsti kutse, mida ta on praktiseerinud Londoni haiglates, keskendudes laste kuulmishäiretele. 2011. aasta kevadel ilmunud „Ei. Tohi. Magama. Jääda“ on Watsoni esimene romaan, mida on tõlgitud juba rohkem kui 30 keelde.

Raamatu põhjal plaanitakse teha ka film

“Me armastame teineteist, kui sa seda silmas pead. Vähemalt mina armastan sind küll.” See seal oligi – märguanne öelda, et ma armastan ka teda. Mehed ütlevad “ma armastan sind” alati küsimusena.
Aga mida ma öelda sain? Ta on võõras. Armastus ei taba sind kahekümne nelja tunniga, ükskõik kui väga ma oleksin kunagi tahtnud arvata, et see käib nii.” (lk 133)

Teised arvavad:

Avaldatud mõtted
Kui mälu mängib peitust

 

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 19/08/2012 in loetud teosed

 

Sildid: , , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: