RSS

Tiina Laanem „Õnnelik jää“

16 dets.

laanem _kaas2.inddTiina Laanem „Õnnelik jää“
Novellid ja lühijutud
Pegasus, 2012

Tutvustus: Üheteistkümnest jutust koosnev kogu põimib endasse lugusid inimestest, keda liigitatakse üldjuhul ebamäärase mõiste „keskklass“ alla, olgu selleks siis kesisel järjel ajalooõpetaja, edukas restoranikokk või tasuta asju ihalev reklaamidirektor. Millest nende elu koosneb? Tapvast ajapuudusest, reisimisest teistesse ilma otsadesse, asjade tagaajamisest, ületöötamisest ja kõige muu tahaplaanile lükkamisest, õhust ja vahust. Seepärast  võibki juhtuda, et ühel hetkel saavad neist kahel jalal kõndivad inkubaatorid, õnneliku jää meistrid, valutava sabaga koerad või elupäästjad, kes suudavad ühe ööga säästa sadakond hinge.

Mitmed lood on varem ilmunud ajakirjas Looming ning olid mulle juba tuttavad. Täitsa tore lugemine, reaalse elu lood segatud ebareaalsusega, aeg-ajalt pöörab lugu üsna fantastika valdkonda.

Katke teosest:

„Ühel hommikul kohvi juures märkas Toomas klantsajakirja lapates hiljuti toimunud peo pilte, kus temagi mitmeid kordi välkuvasse kaamerasse naeratas. Aga teda polnud ühelgi pildil. Mõni nädal hiljem juhtus samasugune lugu. Või veelgi pentsikum: ühes kaadris paistis külaliste seas veinipokaal, mis seisis justkui õhus. Toomas aimas, et klaas oli tegelikult olnud tema käes. Kogu see asi ei andnud talle rahu. Mis temaga ometi toimub? /—/Meest ei ole ainsalgi pildil. Fotodelt ei leia isegi mitte tema selga või kukalt. Sel hetkel sai Toomasele selgeks, et teistel oligi õigus. Tal polnud enam vähimatki lootust siinkandis pildile ilmuda. Ta oli justkui haihtunud. Isegi hääleke tema peas ei vaielnud sellele vastu.“ (lk 70-71, Õnnelik jää)

Veel katkendeid raamatust:

Katkend raamatust, lugu „Tigedad tähed“
Mõni mõis. Õnnelik jää

Teised arvavad:

Sirp
Klassikaraadio. Uus raamat
Bukahoolik
Liivametsa lugemised

 
Lisa kommentaar

Kirjutas &emdash; 16/12/2013 in tiina laanem

 

Sildid: , , , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: