RSS

Haruki Murakami “1Q84” 3.osa

02 jaan.

16200Haruki Murakami “1Q84” III osa
Varrak, 2014

Tutvustus: Kätte on jõudnud suur ja sume sügis ning kalendriaasta lõpp nihkub aina lähemale. Kas Tengol ja Aomamel õnnestub teineteist üles leida, enne kui see kummaline 1Q84 aasta läbi saab? Või äkki leiab keegi hoopis neid endid üles? Näiteks valjult uksele koputav salapärane NHK maksukoguja või siis kummalise välimuse, kuid kiskja kombel terava vaistuga detektiiv Ushikawa. Selleks, et nendele küsimustele vastust saada, tuleb meie tegelastel läbi teha veel nii mõnigi tuleproov ja ära lahendada nii mõnigi mõistatus. Haruki Murakami „1Q84“ kolmas ja viimane raamat on nõudlik teos oma kangelaste ja lugejate vastu, oodates neilt nii kannatlikku meelt kui ka süüvimisvõimet. Sest ainult neile, kes on kaalunud igat oma sammu ja tulnud võitjaks lahingus iseendaga, avaldatakse lõpuks, mis on kasside linn, kes on tillukene olend ja kas kahe kuuga Väikeste Inimeste maailmal on olemas ka väljapääs või siiski mitte.    

Aasta aega oodatud raamat. Väga ilusti on öelnud Margus Haav ühes arvutuses : “1Q84” on ilus, vaikne ning rahulik armastuslugu lugu ootusest ja lootusest, inimkujulisest tühimikust hinges, ihast ja kättemaksust, religioonist ja ettemääratusest, ilust ja valust.”
Peab tunnistama, et kohati tundus veidi, et asju räägitakse liiga palju üle ja korrutatakse asju, mis peaks lugejale juba teada ja selged olema. Samas on Murakami maailm ikkagi võluv, ükskõik milline maailm siis… kas ühe või kahe kuuga 😉

Katkeid.

 

“Seal, kus on lootust, on raudselt ja tuleproov.” (lk 35)

“Just selles seisnebki elus püsimise mõte, avastas ta korraga. Inimesele antakse lootust ning tema kasutab seda nagu kütust või sihtmärki, mille nimel elada. Ilma lootuseta oleks elus püsimine võimatu. Sellel mündil on aga alati kaks poolt. Senikaua, kuni münt pole maha kukkunud, ei tea keegi, kas tuleb kull või kiri.” (lk 68)

“Suure andega on sama lugu, mis suure maa-aluse allikagagi. See võib mitmes eri paigas pinnale kerkida.” (lk 142)

“Kas me lähme kasside linnast minema?” tegi Tengo esimest korda suu lahti. Aomame võttis selle uhiuue hääle kohe omaks.
“Kasside linnast?”“See on linn, kus päeval vaitseb lõputu üksildus ja öösiti kassid. Selle linna ümber voolab kaunis jõgi, üle mille viib vana kivist sild. Sinna peatuma jääda aga ei tohi.” (lk 416)

Teised arvavad:

ERR (Margus Haav)

1Q84-toma-3-haruki-murakami 718PfAHUkKL._SL1500_164065_big20100924e3808c1q84book3e3808daa3667b5-2bab-48ad-b874-055a177cc191n379291

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 02/01/2015 in haruki murakami

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: