RSS

Indrek Hargla „Apteeker Melchior. Oleviste mõistatus“

06 aug.

apteeker-melchior-ja-oleviste-mõistatusIndrek Hargla „Apteeker Melchior. Oleviste mõistatus“
Varrak, 2013

Tutvustus: Esimese eesti gooti kriminaalromaani tegevus toimub Tallinnas anno domini 1409. Selle sündmustik on ajendatud vanadest Läänemere legendidest ja Tallinna ajaloost ning romaani tegelaste hulgas on karmid ordumehed ja vagad dominiiklased, tõsised raehärrad ja vooruslikud linnadaamid, lõbusad mustpead ja üllad rändmuusikud. Teiste tegelaste seas aga troonib taibukas apteeker Melchior Wakenstede, kes peab oma kohuseks lisaks linnarahvale arstimite müümise kõrval ka mõrtsukate otsimist. Nii nagu kõigil teistelgi tegelastel on ka Melchioril oma saladus, aastasadade taha ulatuv suguvõsa needus. Tegemist on esimese osaga keskaegsetest krimiromaanidest. Järgmistena peaksid gooti kriminaalromaani sarjas ilmuma „Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus”, „Apteeker Melchior ja templirüütli testament”, „Apteeker Melchior ja Pirita kägistaja”, „Apteeker Melchior ja Surmatantsu neitsi”.

pole küll suurem krimikirjanduse austaja, aga vahelduseks oli täitsa mõnus. Verd ja päid lendab, aga vaatamata võigastele kuritöödele, on tänu kirjutamisstiilile muhe lugemine.

“… male on elu ja maailma peegel, kus igal nupul on oma kindel tähendus ja roll, nagu inimesel on maises maailmas.” (lk 165)

EPL

Ekspress

Sehkendaja

Loterii

Bukahoolik

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 06/08/2015 in indrek hargla

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: