RSS

Mait Vaik „Tööpäeva lõpp“

06 aug.

tööpäeva-lõppMait Vaik „Tööpäeva lõpp“
Puiestee 2014

Tutvustus: “Tööpäeva lõpp” sisaldab kaheksat jutustust aastatest 1997-2013 ja on ühtlasi autori esimene lühiformaadis proosateos. Lehekülgedelt leiab nii üksindust, hullust ja inimestevahelisi suhteid. Autorilt on varem ilmunud lühiromaan “Juss ja vennad” (2013) ja luulekogu “Kõigil on alati õigus” (2012). Toimetas Violetta Riidas, kaane kujundas Sven-Erik Stamberg.

Katkeid

„Seni kuni inimeses säilib usk, kui suure enesepettusega ka tegemist ei oleks, et ta suudab pinnale rabeleda, on ka abi käeulatuses. Kui te küsiksite kodutult, et juhul, kui ta saaks ootamatult suure päranduse, siis mida ta sellega teeks ja kui ta teile vastab – pole oluline mida – siis on inimeses veel varjatud lootus, aga kui ta õlgu kehitab…“ (lk 84)

„Olevikus on inimene alati ootel. Ta ootab alati. Ootuses on alati lootus. Olgu see milline tahes, halvema, parema, eelkõige aga praegusest, kestvast jõulisema järele. Inimkonna ajalugu on alati ootuste ajalugu. Kohtumiste ja lahkuminekute ajalugu. Mis teeb selle magus-mõrudaks? AEG.“ (lk 99)

ERR
Zaum

 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 06/08/2015 in mait vaik

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: