RSS

Nick Nornby „Naljakas tüdruk“

10 veebr.

naljakas tüdrukNick Nornby „Naljakas tüdruk“
Varrak, 2015

Tutvustus: Barbara Parker valitakse 1964. aasta Miss Blackpooliks. Tüdrukul pole aga mingit soovi olla iluduskuninganna. Ta tahab inimesi naerma ajada nagu tema kangelanna, Ameerika teletäht Lucille Ball. Nii jätab Barbara Blackpooli ja oma pere, sõidab Londonisse ning leiab tööd kaubamaja kosmeetikaletis. Ent kuidas ilusaid tüdrukuid tulvil linnas tähelepanu köita? Juhuslik kohtumine agendiga toob Barbarale nii uue nime kui ka BBC uue komöödiasarja prooviesinemise. Sophie Straw on valmis telepubliku südant vallutama.barbara-title
„Naljakas tüdruk“ on lugu ühest telesarjast ja sellega seotud inimestest. Komöödiahullud stsenaristid Tony ja Bill on olnud sõbrad ajateenistusest saadik. Maineka ülikooli lõpetanud tark ja leebe produtsent Dennis on ihust ja hingest pühendunud sarja tegijatele, ennekõike Sophiele. Sophie ekraanipartner, nägus naistelemmik Clive usub aga, et komöödiasari pole talle vääriline koht. Ent sedamööda, kuidas kuuekümnendad üha kuumemaks lähevad ning britid Sophie komöödiasarja armuvad, hakkab meeskonnatöö võlu kahanema ja argielu probleemid paiskavad idülli segi.

Nick Hornby uus romaan räägib tööst, popkultuurist, noorusest ja vanadusest, kuulsusest, klassidest ja koostööst. See on haarav portree nooruslikust ülevoolavusest ja loovusest ajal, mil kogu Ühendkuningriiki oli vallanud loomepalang, mille tulemusi näeme tänapäevani.

91MWxxWWbmL._SL1500_5760713_30205622749994funnygirlFunny-Girl

 

Mõnus kaasahaarav meelelahutuslik lugemine. Komöödiasarjade ja BBC maailm on köitev temaatika, kuigi paljud (pop)kultuuri jne viited raamatus on tundmatud. Mitmete nimede (isikute, telesarjade jne) puhul tekkis küsimus, et kas see on nüüd reaalselt eksisteerinud või on autor selle väljamõelnud. Kui juttu on biitlitest ja muusikalist „Juuksed“, siis asi selge, aga näiteks Lucielle Ball´ist polnud ma midagi varem kuulnud. See muidugi on kõnekas arvestades raamatu lõpu meeleolu. Olles ise ka mitmete BBC sarjade vaataja tänapäeval ja briti huumori austaja, siis on siin on huvitav tagasivaade algusaegadesse. 1960ndate olustik, tollane konservatiivsus ja tabud ühiskonnas ning soov neid murda.

Loterii
Marcamaa
Ekspress

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 10/02/2016 in loetud teosed, nick hornby

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: