RSS

Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika“

02 märts

melchiorIndrek Hargla „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika“
Varrak, 2014

Tutvustus: Tallinn, AD 1432. Dominiiklaste kloostrist leitakse unustatud kroonika, mis paljastab, et üks Tallinna kabel võib varjata iidset templirüütlite saladust. Samal ajal aga korraldatakse linnas esimest korda Püha ihu päeva näitemängu. Etendusele järgnevad mõrvad, kroonika hävitatakse ning mõrtsukas näib olevat seotud Püha ihu gildiga, kuhu kuulub ka apteeker Melchior. Ja kummalisel kombel võib kõigi mõistatuste võti olla kohutava sünnitraumaga tütarlaps Carstine, kes on maailma eest Püha Johannese seeki varjunud. Romaani teine tegevusliin jälgib Melchiori poja saatust Lübeckis, kus ta jahib oma suguvõsa needuse saladust.

Taaskord mõnus lugemine, kus raamatut ei taha käest panna enne kui läbi. Tõsi, mõned korrad tuli ikka pausi teha, kuna 470 lk päris jutti ikka ei loe. Eelmise raamatu lõpp oli üsna sellises meeleolus, et Melchiori lugu hakkab lõpule jõudma. Lugesin seda üsna hiljuti ning seega teadmisega, et üks osa on veel. Jäi tunne, et ju siis Tallinna kroonikaga võetakse otsad kokku. Aga selle raamatu meeleolu oli hoopis teistsugune ja jättis tunde, et lugu siin veel lõppeda ei saa. Mitmed otsad jäid ootusrikkalt ripakile. Mõrvalugu ise muidugi sai lahendatud nagu kord ja kohus.

„Müürid kaitsevad ja müürid eraldavad, müürid kuulutavad piiri kahe maailma ja kahe õiguse vahel, müürid eraldavad elavate maailma surnute maailmast.“ (lk 87)

Jaan Martinson
Kirjanduslik päevaraamatSirp
Sehkendaja
Loterii

 

Advertisements
 
Lisa kommentaar

Posted by &emdash; 02/03/2016 in indrek hargla, loetud teosed

 

Sildid: , , ,

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: